1 Kasım 2012 Perşembe

Ahşap Boyama 3

Bunları ne kadar becerebildim bilmiyorum ama boyama yapmak hakikaten zor:) fırça izi kalıyor kapanmıyor derken sonunda becerdim sanırım. Fikir olması açısından da bayramda yaptığım boyamaları paylaşıyorum.

Ahşap Peçetelik
Rengini çok beğendiğim bu peçeteliğin üst kapağına ilk başta çatlatma tekniği uyguladım fakat ben meraktan çatladım ama o malesef çatlamadı:)) Kaçtır deniyorum şu çatlatmayı bir türlü yapamadım:). Bende dedim üst kısmına stencil uygulayayım . Altın rengi su bazlı boya ile stencil fırçası kullanarak boyadım.Çiçeklerin kenarlarınıda boyutlu boncuk boya ile geçip rastgele çizikler attım. Sonrada verniklendim.


                                      
Ahşap Kalemlik
Bordo renge iki kat boyayıp üstüne kağıt dekopaj yaptım. Yine boyutlu boncuk boya ile etrafından geçtim. Kenarlarınada bakır parmak yaldız sürdüm.


                                       
Ahşap Minik Sandık
Bu sandıkta mumla eskitme tekniği uyguladım en alt  bordo rengi ara renk yaldızlı bir boya ile boyadım üstüne tek kat mum sürdüm ve en son yine bordo rengi ile boyadım. Kapağınada peçete transferi yaptım. En üstünede yine çatlatma tekniği uyguladım ama oda çatlamadı:) bende öylece bıraktım verniklemedim. Verniklemeyi sevmiyorum:))




Burada kullandığım malzemeleri sırf bu boyamalar için almıyorum. Her gittiğimde tek tük gözüme çarpan işime yarayacak uygun şeyleri almaya çalışıyorum ve aldıklarımıda kullanıyorum. Daha az malzemelerlede çok güzel işler çıkabilir.

Sevgiler....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder